TYGRYS RECYKLINGU
Związek Komunalny Gmin "Czyste Miasto, Czysta Gmina", Kalisz
Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o., Gorzów Wielkopolski

Nominacje do tytułu „Tygrysa Recyklingu”
Związek Komunalny Gmin "Czyste Miasto, Czysta Gmina", Kalisz
Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o., Gorzów Wielkopolski
Zakład Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej, Bielsko-Biała
Gospodarka Komunalna w Błażowej Sp. z o.o., Błażowa
Zakład Gospodarowania Odpadami "Gać" Sp. z o.o., Gać

Puchar Recyklingu Ministerstwa Środowiska
Zakład Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej, Bielsko-Biała

Puchar Recyklingu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie Sp. z o.o., Lipno

Puchar Recyklingu Polskiej Izby Ekologii
Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o., Kwidzyn

Puchar Recyklingu Związku Miast Polskich
Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o., Konin

SZKLANA STATUETKA
Zakład Oczyszczania Miasta w Lwówku Śląskim Sp. z o.o., Lwówek Śląski
Gospodarka Komunalna w Błażowej Sp. z o.o., Błażowa
EKO-REGION Sp. z o.o., Bełchatów

Wyróżnienia
Regionalny Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych „Rypin” Sp. z o.o., Rypin
REMONDIS Tarnowskie Góry Sp. z o.o., Tarnowskie Góry
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Słupsk

SREBRNA PUSZKA
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie Sp. z o.o., Lipno
Gospodarka Komunalna w Błażowej Sp. z o.o., Błażowa
Związek Komunalny Gmin "Czyste Miasto, Czysta Gmina", Kalisz
Szkoła Podstawowa w Hejdyku, Ruciane Nida

Wyróżnienia
Starostwo Powiatowe w Złotoryi, Złotoryja
BESKID ŻYWIEC Sp. z o.o., Żywiec
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Wojcieszów
Zakład Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej, Bielsko-Biała

LIDER ZBIÓRKI TWORZYW
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie Sp. z o.o., Lipno
Gospodarka Komunalna w Błażowej Sp. z o.o., Błażowa
Zakład Gospodarowania Odpadami „Gać” Sp. z o.o., Gać

Wyróżnienia
Regionalny Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych „Rypin” Sp. z o.o., Rypin
Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o., Konin
Stare Miasto-Park Sp. z o.o., Wierzawice

ZŁOTA BELA MAKULATURY
Gmina Kudowa-Zdrój
Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o., Konin
Remondis Gliwice Sp. z o.o., Gliwice

Wyróżnienia
Regionalny Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych „Rypin” Sp. z o.o., Rypin
Związek Gmin Zagłębia Miedziowego, Polkowice
Związek Międzygminny „Gospodarki Odpadami Aglomeracji Poznańskiej”, Poznań
Stowarzyszenie „Niepełnosprawni dla Środowiska EKON”, Warszawa

ZIELONA BATERIA
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu, Bolesławiec
Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o., Elbląg
Gimnazjum w Borkowie Kościelnym, Borkowo Kościelne

Wyróżnienia
BESKID ŻYWIEC Sp. z o.o., Żywiec
Celowy Związek Gmin R-XXI, Nowogard

ZIELONY KONTAKT
Szkoła Podstawowa w Hejdyku, Ruciane Nida
BESKID ŻYWIEC Sp. z o.o., Żywiec
Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu Sp. z o.o., Poznań

Wyróżnienia
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta Sp. z o.o., Toruń
Gmina Miasto Rzeszów

LIDER ODZYSKU
Gospodarka Komunalna w Błażowej Sp. z o.o., Błażowa
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Koszalin
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku, Słupsk
Zakład Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej, Bielsko-Biała
Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach k. Radzynia Podlaskiego Sp. z o.o., Radzyń Podlaski
Regionalny Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych „Rypin” Sp. z o.o., Rypin

Wyróżnienia
Stare Miasto-Park Sp. z o.o., Wierzawice
Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o., Elbląg

REKORDOWY KARTON
Regionalny Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych „Rypin” Sp. z o.o., Rypin
Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych RUDNO Sp. z o.o., Ostróda
Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o., Elbląg

Wyróżnienia
RECYKLING Wojkowice Sp. z o.o., Wojkowice
Stare Miasto-Park Sp. z o.o., Wierzawice
Zakład Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej, Bielsko-Biała
Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o., Kwidzyn

GMINA RECYKLINGU
Gmina Pszczółki

Wyróżnienia
Gmina Wąsosz
Związek Międzygminny pod nazwą "Natura", Grójec
Urząd Gminy Krokowa
Gmina Miasto Świdnica

EDUKACJA RECYKLINGOWA
Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego Gołdapi, Gołdap
Fundacja Kreacja-Magia Rąk, Biała Podlaska
Urząd Miasta, Radzyń Podlaski

Wyróżnienia
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych, Oddział Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zielona Szkoła, Kościerzyna
Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o., Elbląg
Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu, Wałbrzych

Nagroda specjalna za zbiórkę lub zagospodarowanie opakowań po środkach niebezpiecznych
SARPI Dąbrowa Górnicza Sp. z o.o., Dąbrowa Górnicza

Dodatkowe nagrody:
10 tys. worków do segregacji od firmy
STARPACK Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o., Lubań

5 tys. zł od Fundacji PlasticsEurope Polska
Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży, Wrocław

Nagrody finansowe ufundowane przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

WFOŚiGW w Zielonej Górze
5 tys. zł - Zespół Kształcenia Specjalnego nr 1, Gorzów Wielkopolski

WFOŚiGW w Toruniu
10 tys. zł - Miasto Bydgoszcz

WFOŚiGW w Poznaniu:
2 tys. zł - Związek Międzygminny „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi”, Piła
2 tys. zł - Urząd Gminy Miedzichowo
6 tys. zł - Szkoła Podstawowa im. Wacława Popiela Mościskach, Wysoka
2 tys. zł - Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu Sp. z o.o., Poznań
2 tys. zł - Związek Międzygminny „Gospodarki Odpadami Aglomeracji Poznańskiej”, Poznań
4 tys. zł - Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o., Pleszew
4 tys. zł - Związek Komunalny Gmin "Czyste Miasto, Czysta Gmina", Kalisz
4 tys. zł - Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A., Ostrów Wielkopolski
6 tys. zł - Szkoła Podstawowa w Parczewie
4 tys. zł - Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o., Konin
6 tys. zł - Przedszkole Nr 5 „Mali Przyrodnicy”, Gniezno
6 tys. zł - Szkoła Podstawowa nr 88 w Poznaniu im. Poznańskich Koziołków, Poznań
2 tys. zł - Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie, Jarocin